Kalendarz przedsiębiorcy: Brak wydarzeń na dziś
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaC5BCC485danie+wpisu+w+ksiC499dze+wieczystej
Termin oznaczony w dniach -

Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
Art. 111 § 1 kodeksu cywilnego

 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25103 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn ekonomicznych

pracownikowi należy się odprawa?

Zgodnie z treścią art. 30 § 4 Kodeksu pracy w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna

Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 listopada 2013
Kancelaria Adwokacka
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika

Obowiązek do zachowania tajemnicy zakładu pracy

do odpowiedzialności? Prawdopodobnie przekazywał te informacje już podczas pracy u mnie.

Pracownik jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji jakie uzyska w związku z wykonywaną pracą. Obowiązek do zachowania tajemnicy stanowi

Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 lutego 2014

Windykacja należności czyli jak odzyskać pieniądze od dłużnika?

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika? W styczniu 2001 roku zawarłem umowę pożyczki z moim znajomym. Miał mi spłacić pożyczkę w 12 miesięcznych ratach, począwszy od stycznia 2002 roku. Do dzisiaj nie otrzymałem od niego ani grosza... Zabezpieczeniem

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 kwietnia 2006

Powód może cofnąć pozew ale musi mieć zgodę pozwanego

taka nie będzie wymagana jedynie w przypadku, gdy powód wraz z cofnięciem pozwu złoży oświadczenie o zrzeczeniu się roszczenia. Należy zaznaczyć, że mimo zaistnienia okoliczności określonych w art. 203 k.p.c. sąd może uznać za niedopuszczalne cofnięcie

Typ: Porada
Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 7 grudnia 2012

Nie każda umowa wymaga zachowania formy pisemnej

Czy można zawrzeć umowę zlecenie lub o dzieło przez Internet? Bez dokonania podpisu? Pracodawca mieszka na drugim krańcu kraju, droga jest znaczna a zlecenie małe.

Zawieranie umowy nie wymaga w każdym przypadku zachowania formy pisemnej. O tym

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 września 2013

Dłużnik nie może wskazać sposobu egzekucji

Dłużnik mieszka i pracuje za granicą, a jedynym majątkiem jaki posiada w Polsce jest samochód zarejestrowany wyłącznie na niego, z którego korzysta wyłącznie jego małżonka, która jest jednocześnie jego wierzycielem z tytułu alimentów. Czy zatem

Słowa kluczowe: alimenty, dłużnik, egzekucja, komornik
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 stycznia 2014

Nie tylko właściciel posiada tytuł prawny do lokalu mieszkalnego

Chciałbym wynająć mieszkanie, którego jestem właścicielem, na umowę najmu okazjonalnego. Mój potencjalny najemca wskazał mi osobę do której, w przypadku niewywiązywania się z umowy, będzie możliwość przeprowadzenia eksmisji. Osoba ta również

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 stycznia 2014

Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia

Ubezpieczenie majątkowe było płatne w dwóch ratach - pierwsza w dniu zawarcia umowy i druga rata płatna w styczniu 2003 r. Druga rata ubezpieczenia nie została zapłacona. W kwietniu 2006 r. firma ubezpieczeniowa wezwała do zapłaty raty wraz z

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 czerwca 2006

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony może być dłuższy niż 2 tygodnie

Kodeks Pracy przewiduje 2 tygodniowy okres wypowiedzenie w przypadku umowy o pracę na czas określony, kiedy umowa jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy i strony przewidziały taką możliwość. A co w przypadku kiedy w umowie na czas określony

Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 września 2012

Licytacja nieruchomości dłużnika nie wymaga eksmisji

Jako wierzyciel uczestniczę w licytacji nieruchomości dłużnika. Czy przed ogłoszeniem licytacji mieszkania nie powinna mieć miejsca eksmisja lokatorów? Jest mała szansa, by ktoś kupił mieszkanie z lokatorami.

Licytacja prowadzona w trybie

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 grudnia 2011
« Poprzednia 1 … 225  |  226  |  227  |  228  |  229 … 2511 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.