Kalendarz przedsiębiorcy: 15-07-2018 Termin zapłaty podatku od nieruchomości…
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaC5BCC485danie+wpisu+w+ksiC499dze+wieczystej
Termin oznaczony w dniach -

Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
Art. 111 § 1 kodeksu cywilnego

 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25081 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podjęcie uchwały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością bez zwołania zgromadzenia wspólników

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest organem wykonawczym, strategicznym. Jednakowoż to zgromadzeniu wspólników należy przypisać miano najważniejszego ciała organizacyjnego tytułowej spółki kapitałowej. Zgromadzenie wspólników

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 września 2014
Kancelaria Adwokacka
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika

Czy za dyżur poza godzinami pracy pracownikowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie lub inne przywileje?

Zdarza się, że pracownik zostaje zobowiązany przez pracodawcę do odbycia dyżuru poza ustalonymi godzinami pracy. Czy w takiej sytuacji pracownikowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie lub inne przywileje? Wątpliwości wyjaśnia ekspert, Agnieszka

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 grudnia 2013

Czy zakład ubezpieczeń może się domagać zwrotu wypłaconego odszkodowania od posiadacza pojazdu mechanicznego

Czy ubezpieczyciel może zażądać zwrotu wypłaconego odszkodowania od posiadacza pojazdu mechanicznego? Tak, jest to możliwe na podstawie art. 43 pkt 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r., Nr 124, poz. 1152 ze zm.).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 grudnia 2013

Niższy podatek tylko przy drobnych upominkach

Przekazując klientom z okazji Świąt drobne upominki z logo firmy, przedsiębiorca może rozliczyć je w kosztach podatkowych. Jeśli prezent ma większą wartość niż 10 zł, może pojawić się konieczność naliczenia VAT-u.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 grudnia 2013

Będą jednolite wzory wniosków dla przedsiębiorców

W dniu 14 stycznia 2014r. Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o standaryzacji niektórych wzorów pism w procedurach administracyjnych. Podstawowym celem projektu, przedłożonego Ministerstwo Gospodarki, jest uproszczenie otoczenia prawnego i

Data utworzenia: 15 stycznia 2014

Od podarowanego samochodu nie zapłacisz PIT-u

Przedsiębiorca przekazujący na potrzeby osobiste samochód, którego kiedyś używał w firmie, nie zapłaci PIT-u. Na obdarowanym natomiast może spoczywać obowiązek zapłacenia podatku od spadków i darowizn.

Data utworzenia: 22 stycznia 2014

Otrzymany majątek spółki jawnej w związku z jej rozwiązaniem nie podlega PIT

Otrzymanie przez wspólnika środków pieniężnych czy składników majątkowych w związku z likwidacją spółki jawnej, partnerskiej, komandytowej lub komandytowo-akcyjnej, jest dla niego neutralne podatkowo i na tym etapie nie podlega opodatkowaniu

Data utworzenia: 11 lutego 2014

Czy w umowie spółki z o.o. można wyłączyć wstąpienie do spółki spadkobierców?

Sprawdzając postanowienia zawarte w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialności warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy znajdują się w niej zapisy na wypadek śmierci któregokolwiek ze wspólników. Jest to bardzo ważne, ponieważ tego rodzaju

Data utworzenia: 17 lutego 2014

Składki od umowy zlecenia

Coraz więcej Polaków pracuje na umowach-zlecenia. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Zgodnie z zaprojektowanymi przepisami składka emerytalna i rentowa od umów-zlecenia ma być płacona od kwoty co najmniej…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 marca 2014
« Poprzednia 1 … 479  |  480  |  481  |  482  |  483 … 2509 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.