Kalendarz przedsiębiorcy: 25-10-2018 Termin złożenia deklaracji VAT 7
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaArtykułyustanowienie kuratora
Wyszukiwana fraza:

ustanowienie kuratora

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 5 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Ustanowienie kuratora dla spółki

prawnych. W związku z tym ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie do polskiego prawa spółek handlowych instytucji kuratora, który w określonych okolicznościach przejmuje prowadzenie spraw konkretnych spółek.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 lutego 2013

Kiedy spółka powinna mieć kuratora?

spółki są reprezentowane przez wspólników lub prokurentów, niekiedy jednak nie jest to wystarczające i potrzebna jest pomoc kuratora. O tym kiedy należy go powołać i jak tego dokonać, przeczytacie w poniższym artykule.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 czerwca 2014

Kiedy kurator pokieruje Twoją firmą?

ręce i nogi nie działają zbyt dobrze albo gdy w ogóle ich nie ma. Niniejszy artykuł przedstawia w zarysie przesłanki ustanowienia kuratora dla osoby prawnej. Zagadnienie zostanie omówione ze szczególnym uwzględnieniem linii orzeczniczej.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 sierpnia 2014

Będą nowe kary za nieterminowe złożenie sprawozdania finansowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy sporej wiedzy księgowej. Nie mniej ważne jest przy tym terminowe przesyłanie różnego rodzaju dokumentów do poszczególnych urzędów. Jeśli spóźnisz się lub w ogóle nie prześlesz tego rodzaju informacji, powinieneś spodziewać się dotkliwych kar, głównie natury finansowej. Fiskus…

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 30 marca 2015

Co w KRS piszczy i dlaczego?

Nie zawsze dane widniejące w Krajowym Rejestrze Sądowym odpowiadają rzeczywistości. Zdarza się, że nie wykreślono informacji nieaktualnych, bądź też nie ujawniono nowych istotnych wydarzeń. Nie pozostaje to bez znaczenia ani dla wpisanych do rejestru spółek, ani dla ich kontrahentów. Może rozwiązaniem byłoby szukanie informacji w wywiadowniach…

Kategoria: KRS
Data utworzenia: 29 października 2013
« Poprzednia 1 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.