Obowiązki komornika -
Komornik jest obowiązany postępować zgodnie z przepisami prawa, złożonym ślubowaniem i zasadami etyki zawodowej oraz podnosić kwalifikacje zawodowe.
2. Komornik jest obowiązany do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym. Oświadczenie o stanie majątkowym dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności informacje o posiadanych zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach prawa handlowego, a ponadto o nabytym przez tę osobę albo jej małżonka od Skarbu Państwa, innej państwowej osoby prawnej, gminy lub związku międzygminnego mieniu, które podlegało zbyciu w drodze przetargu. Oświadczenie to powinno również zawierać dane dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz pełnienia funkcji w spółkach prawa handlowego lub spółdzielniach, z wyjątkiem funkcji w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej.
3. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2, komornicy składają właściwemu terytorialnie prezesowi sądu apelacyjnego.
4. Analizy danych zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 2 i 3, dokonuje właściwe kolegium sądu apelacyjnego.
5. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2 i 3, składa się przed objęciem stanowiska, a następnie co roku do dnia 31 marca, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, a także w dniu opuszczenia stanowiska komornika.
6. Informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym stanowią tajemnicę prawnie chronioną i podlegają ochronie przewidzianej dla informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” określonej w przepisach o ochronie informacji niejawnych, chyba że komornik, który złożył oświadczenie, wyraził pisemną zgodę na ich ujawnienie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach podmiot uprawniony, zgodnie z ust. 3 lub 4, do odebrania oświadczenia może je ujawnić pomimo braku zgody składającego oświadczenie. Oświadczenie przechowuje się przez 6 lat.
7. Do złożenia oświadczenia, o którym mowa w ust. 2, stosuje się odpowiednio formularz, określony przepisami o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.16
- umowa spłaty zadłużenia
- oświadczenie dłużnika zajętej wierzytelności
- wzór umowy kaucji
- wypowiedzenie umowy najmu wzór
- wzór umowy powołania
- wzór apelacji
- bezciężarowe odłączenie działki
- wniosek o umorzenie opłaty
- wezwanie do naprawienia szkody
- wezwanie do zapłaty
- Wniosek do banku o zmniejszenie marży kredytu
- zrzeczenie się roszczenia
- Ministerstwo Finansów
- wezwanie+do+naprawienia+szkody
- Mieszkanie dla Młodych
- targi kariery it
- indywidualna interpretacja podatkowa
- potwierdzenie gwarancji bankowej
- wyłączenie pracownika od udziału w postępowaniu
- internet and communication technologies
- wierzyciele
- emisje co2
- wpływu podatku od wydobycia
- urlop macieżyński
- opłaty rejestracyjne samochodu
- obowiązek odśnieżania
- cyfra+
- a+++
- gaz
- spadkobiercy
Wyszukiwana fraza:
obowiązki

Samozatrudnienie
Samozatrudnienie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą znaleźć pracy. W obecnych czasach dobrze płatna posada jest naprawdę czymś wyjątkowym, to zdaje się mieć decydujący wpływ na decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej. Minusem są jednak polskie przepisy, szczególnie te podatkowe i z…
Słowa kluczowe:
odpowiedzialność samozatrudnionego, praca na własny rachunek, prowadzenie własnej działalności gospodarczej, samozatrudnienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 24 lipca 2013
Gdy firmy ze sobą współpracują....
Umowa o współpracy należy do kategorii nienazwanych umów cywilnoprawnych. Oznacza to, że jej dokładnej regulacji nie znajdziemy w przepisach żadnej ustawy. Tak naprawdę o kształcie takiego zobowiązania decydują jego strony – tym samym umowa o współpracy w każdej sytuacji będzie przybierała inną postać.
Słowa kluczowe:
przedmiot współpracy, umowa o współpracy, współdziałanie w określonej dziedzinie, współdziałanie w zakresie prowadzonych przedsiębiorstw
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lipca 2013
Zawieszenie działalności gospodarczej
Przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają pracowników, a borykają się z przejściowymi problemami finansowymi lub osobistymi mogą na pewien okres zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej, Z tego rozwiązania korzystają też często przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi lub sprzedają produkty o charakterze sezonowym, np. usługi budowlane…
Słowa kluczowe:
działalność gospodarcza, przedsiębiorca, wznowienie działalności gospodarczej, zawieszenie działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 30 lipca 2013
Odpowiedzialność cywilna notariusza
Notariusz należy do zawodów tzw. zaufania publicznego. Tym samym oznacza to, że prawnik prowadzący kancelarię notarialną wykonuje swoje zadania w oparciu o zaufanie swoich klientów, którzy ostatecznie powierzają mu prowadzenie swoich spraw w oczekiwaniu na rzetelne i prawidłowe działanie. Odpowiedzialność jaka spoczywa na notariuszach ma nie tylko…
Słowa kluczowe:
notariusz, odpowiedzialność cywilna notariuszy, odpowiedzialność notariuszy, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przy wykonywaniu czynności notarialnych
Typ: Artykuł
Kategoria: Zawody prawnicze
Data utworzenia: 16 sierpnia 2013
Dziedziczenie po wspólniku spółki cywilnej
…
Słowa kluczowe:
spadkobierca wspólnika, spadkobierca zmarłego wspólnika, spadkobiercy wspólnika, spadkobiercy zmarłego wspólnika
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 sierpnia 2013
Świadczenie wyrównawcze dla agenta
Zgodnie z treścią art. 758 Kodeksu cywilnego, przez umowę agencyjną przyjmujący zlecenie (agent) zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, do stałego pośredniczenia, za wynagrodzeniem, przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu. Do zawierania umów w imieniu…
Słowa kluczowe:
rekompensata dla agenta, roszczenia agenta, świadczenie wyrównawcze dla agenta, umowa agencyjna
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 sierpnia 2013
Podział spółki kapitałowej
Kodeks spółek handlowych rozróżnia dwa rodzaje spółek – osobowe oraz kapitałowe. W ramach tej drugiej kategorii możemy wyróżnić spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Niezależnie jednak od tego z jaką dokładnie spółką kapitałową mamy do czynienia, zasady dotyczące podziału takiego podmiotu pozostają wspólne…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 29 sierpnia 2013
Czy można zawiesić prowadzenie spółki cywilnej?
Spółka cywilna jest, wbrew swojej nazwie, cywilnoprawną umową o charakterze zobowiązaniowym. Tym samym nie możemy zakwalifikować jej jako odrębnego podmiotu prawnego funkcjonującego w obrocie prawno – gospodarczym. Dokładną regulację odnoszącą się do funkcjonowania powyższej umowy odnajdziemy w Kodeksie cywilnym.
Słowa kluczowe:
zawieszenie działalności, zawieszenie działalności gospodarczej, zawieszenie prowadzenia spółki cywilnej, zawieszenie prowadzonej działalności
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 9 września 2013
Umowa o współpracy
Polski system prawny przewiduje kategorię tzw. umów nienazwanych, do której z pewnością możemy zaliczyć umowę o współpracy. Tym samym konstrukcji prawnej powyższego zobowiązania nie odnajdziemy w żadnym akcie prawnym – decydujące znaczenie w tej kwestii będzie miała zatem wola umawiających się stron. Umowa o współpracy w każdej sytuacji…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 września 2013
« Poprzednia | 1 … 51 | 52 | 53 | 54 | 55 … 84 | Następna » |