Kalendarz przedsiębiorcy: 25-02-2019 Termin złożenia deklaracji VAT 7
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaopodatkowanie+na+zasadach+ogC3B3lnych
Opodatkowanie dochodów małoletnich dzieci -

Dochody małoletnich dzieci własnych i przysposobionych, z wyjątkiem dochodów z ich pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku, podlegające opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dolicza się do dochodów rodziców, chyba że rodzicom nie przysługuje prawo pobierania pożytków ze źródeł przychodów dzieci. Jeżeli małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu, dochody małoletnich dzieci dolicza się po połowie do dochodu każdego z małżonków. Przepis powyższy nie ma zastosowania do małżonków, w stosunku do których orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów.
art. 7 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 21419 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Palący problem pracownika, czy pracodawcy?

Jesień nadeszła, temperatury spadają, ale nawet przy tych niekorzystnych warunkach pod biurami można spotkać grupki pracowników zaciągających się papierosem. Przeważnie nie jest to w smak ich pracodawcom, którzy szukając nowych sposobów na

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 października 2014

Kiedy pracodawca dopuszcza się przestępstwa?

pracownika. Omawiane przestępstwa można ogólnie podzielić na dwie grupy. Do pierwszej z nich należą naruszenia uprawnień pracownika wynikających z prawa pracy, do drugiej zaś – naruszenia uprawnień pracownika z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 października 2014

Wydanie przez inspektora pracy nakazu wypłaty zaległego wynagrodzenia

jest zatrudnienie pracownika za wynagrodzeniem. Uchybienia pracodawcy w kwestii wypłaty wynagrodzenia mogą być eliminowane na drodze, wydanego przez inspektora pracy, nakazu wypłaty wynagrodzenia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 października 2014

Twoje gospodarstwo rolne ucierpiało w wyniku klęsk żywiołowych? Złóż wniosek o przyznanie pomocy!

oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Będzie to już siódmy nabór wniosków o przyznanie takiego wsparcia finansowany z PROW 2007 - 2013.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 listopada 2014

Umowa o dzieło dla przedsiębiorcy

przedsiębiorcy jest ona bowiem najbardziej opłacalna – w zdecydowanej większości przypadków nie trzeba opłacać przy niej składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne wykonawcy dzieła.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 listopada 2014

Dopłaty w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Celem założycieli spółki handlowej jest, co do zasady, stworzenie prężnego, dochodowego podmiotu gospodarczego, którego misja będzie stanowić odpowiedź na potrzeby klientów. Niejednokrotnie jednak, zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 9 listopada 2014

Kiedy zwolnienie dyscyplinarne a kiedy tylko zwykłe?

Zgodnie z kodeksem pracy umowa o pracę może zostać rozwiązana m.in. na mocy porozumienia stron, w drodze wypowiedzenia, czyli przez oświadczenie jednej za stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia, bądź bez wypowiedzenia - przez oświadczenie jednej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 listopada 2014

Monitoring należności w Internecie - dlaczego warto spróbować?

tym samym poprawić płynność finansową, dlatego też decydują się na wdrożenie w swoich firmach procesu monitorowania należności. Z pomocą przychodzą im internetowe serwisy, oferujące w tym zakresie skuteczną e-usługę.

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 12 listopada 2014

Przedsiębiorstwo jako przedmiot zapisu windykacyjnego

Rzadko kiedy słyszy się o dziedziczeniu przedsiębiorstwa w Polsce, być może dlatego że niewiele jest firm, które utrzymują się na rynku tak długo, aby mogły wejść do masy spadkowej. Dziś jednak nie o dziedziczeniu przedsiębiorstwa w typowym

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 listopada 2014
« Poprzednia 1 … 623  |  624  |  625  |  626  |  627 … 2142 Następna »
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.