Opodatkowanie dochodów małoletnich dzieci -
Dochody małoletnich dzieci własnych i przysposobionych, z wyjątkiem dochodów z ich pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku, podlegające opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dolicza się do dochodów rodziców, chyba że rodzicom nie przysługuje prawo pobierania pożytków ze źródeł przychodów dzieci. Jeżeli małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu, dochody małoletnich dzieci dolicza się po połowie do dochodu każdego z małżonków. Przepis powyższy nie ma zastosowania do małżonków, w stosunku do których orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów.
art. 7 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
- umowa spłaty zadłużenia
- oświadczenie dłużnika zajętej wierzytelności
- wzór umowy kaucji
- wzór umowy powołania
- wypowiedzenie umowy najmu wzór
- wzór apelacji
- bezciężarowe odłączenie działki
- wniosek o umorzenie opłaty
- wezwanie do naprawienia szkody
- wezwanie do zapłaty
- Wniosek do banku o zmniejszenie marży kredytu
- zrzeczenie się roszczenia
- Ministerstwo Finansów
- Mieszkanie dla Młodych
- wezwanie+do+naprawienia+szkody
- polska klasyfikacja działalności
- cofnięcie zgody
- odszkodowanie za niewydanie świadectwa pracy w termnie
- inwestycje
- rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron
- wypowiedzenie umowy najmu wzór
- wzór umowy powołania
- urząd skarbowey
- zarządzanie firmą
- kwalifikacje pracownicze
- umowa licencyjna
- zorganizowanie imprezy masowej
- umowa składu
- zmiany w przepisach kodeksu pracy
- zus
Wyszukiwana fraza:
opodatkowanie+na+zasadach+ogC3B3lnych

Zatrudnienie kobiety w ciąży - o czym musi pamiętać pracodawca?
Zatrudnienie kobiety w ciąży jest w polskim prawie pracy jak najbardziej możliwe. Należy przy tym pamiętać, że dla pracodawcy wiąże się to z pewnymi szczególnymi obowiązkami, dla ciężarnej natomiast z wieloma nowymi uprawnieniami.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 września 2012
Mina minie nierówna
Wzór przemysłowy, który obejmuje ochroną wygląd zewnętrzny produktów, może być tożsamy ze znakiem towarowym, oznaczającym pochodzenie produktów. Możliwy jest zatem konflikt prawa z rejestracji wzoru przemysłowego z prawem do znaku towarowego.
Słowa kluczowe:
rejestracja wzoru przemysłowego, wspólnotowy wzór przemysłowy, wspólnotowy znak towarowy, znak towarowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 stycznia 2013
Czas pracy pracowników zakładów opieki zdrowotnej
Zgodnie z treścią art. 128 Kodeksu pracy, czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Pamiętajmy jednak przy tym, że KP przewiduje różne rodzaje czasu pracy. Generalnie do celów rozliczania czasu pracy pracownika przez dobę - należy rozumieć 24…
Słowa kluczowe:
czas pracy lekarzy, czas pracy pracowników zatrudnionych w podmiocie leczniczym, dobowy wymiar czasu pracy, godziny ponadwymiarowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 8 stycznia 2013
Przeciwnicy OFE chcą likwidacji II filaru.
W najbliższych miesiącach rząd dokona przeglądu funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych. Nie planuje jednak likwidacji drugiego filara. Tego właśnie chcieliby przeciwnicy OFE. Twierdzą oni, że tylko w tym roku fundusze będą kosztowały budżet państwa około 30 mld zł.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 stycznia 2013
Polacy chcą zawalczyć z Amazon, IBM i Microsoftem. Już wygrywają z Amazonem
Oktawave, czyli polska chmura obliczeniowa, zaczyna walkę o rynek cloud computingu. Chce pokonać konkurencję, zarówno w Polsce, jak i w Europie, głównie dzięki większej wydajności, szybkości, ale i bezpieczeństwu przechowywanych danych. Według szacunków Gartner Group do końca roku światowy rynek cloud computingu będzie wart 150 mld dolarów. Co…
Typ: Artykuł
Kategoria: Zarządzanie
Data utworzenia: 24 stycznia 2013
W jaki sposób egzekwować zaległe płatności?
Każdy stosunek zobowiązaniowy rodzi przynajmniej po jednej stornie obowiązek określonego zachowania. Jakakolwiek umowa zawarta pomiędzy dwoma podmiotami- wierzycielem i dłużnikiem, skutkuje powinnością określonego zachowania dłużnika wobec drugiej strony zobowiązania. Kłopoty pojawiają się wtedy, gdy dłużnik nie chce bądź nie może zrealizować…
Słowa kluczowe:
dług, dłużnik, dłużnik nie realizuje swojego zobowiązania, doręczenie dłużnikowi pisemnego wezwania do zapłaty
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 kwietnia 2013
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej
Prawo zamówień publicznych przewiduje w swej treści możliwość składania odwołań w sprawach z zakresu zamówień natury publicznej. Trzeba przy tym pamiętać, że powyższe uprawnienie jest uzależnione od szeregu przesłanek wymienionych wprost w ustawie.
Słowa kluczowe:
odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, odwołanie wnoszone w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, odwołanie zamawiającego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 kwietnia 2013
Nie zapomnij o przeglądzie technicznym budynku!
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane należy do jednych z obszerniejszych aktów prawnych regulujących materię spraw projektowania, budowy, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych. Jednym z poruszanych w niej zagadnień jest przegląd techniczny budynku, który jest uzależniony od rodzaju danego obiektu.
Słowa kluczowe:
przegląd techniczny budynku, sprawdzenie przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, sprawdzenie stanu technicznego budynku, sprawdzenie stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 maja 2013
Zwrot nadpłaty przekazem pocztowym może kosztować podatnika nawet kilkadziesiąt złotych
Osoby, które spodziewają się od fiskusa zwrotu podatku, ale nie podały urzędowi skarbowemu numeru konta lub nie poinformowały w rocznym PIT, że odbiorą nadpłatę osobiście w kasie urzędu, otrzymają ją pocztą. Niestety, pomniejszoną o koszty przekazu, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu złotych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 22 maja 2013
Elektroniczna informacja o doręczeniu
Doręczenia pism procesowych to jedne z ważniejszych czynności w polskiej procedurze sądowej. Od prawidłowego przekazania listu nierzadko zależy prawidłowość toczącego się postępowania w danej sprawie. Jesteśmy jednym z nielicznych europejskich krajów, w których funkcjonuje zasada tzw. zwrotki, czyli potwierdzenia otrzymania przesyłki sądowej…
Słowa kluczowe:
dokonywanie doręczeń przez operatora pocztowego, doręczenia operatora pocztowego, dowód prawidłowego doręczenia, e-doręczenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 czerwca 2013
« Poprzednia | 1 … 683 | 684 | 685 | 686 | 687 … 2142 | Następna » |