Podatek -
Podatkiem jest publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu lub gminy, wynikające z ustawy podatkowej.
art. 6 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa
- oświadczenie dłużnika zajętej wierzytelności
- umowa spłaty zadłużenia
- wzór umowy kaucji
- wzór umowy powołania
- wypowiedzenie umowy najmu wzór
- wzór apelacji
- bezciężarowe odłączenie działki
- wniosek o umorzenie opłaty
- wezwanie do zapłaty
- wezwanie do naprawienia szkody
- zrzeczenie się roszczenia
- prowadzenie działalności gospodarczej
- wezwanie+do+naprawienia+szkody
- Wniosek do banku o zmniejszenie marży kredytu
- świadczenie pracy
- Wspólna Polityka Rolna
- Usługi e-administracji
- Usługa Wirtualne Biuro
- System Informacji Prawnej
- Polska Grupa Energetyczna
- Europejski Bank Centralny
- świadczenie socjalne
- kasa fiskalna w sklepie internetowym
- świadczenia wzajemne
- świadczenia okresowe
- świadczenia medyczne
- środowisko naturalne
- badanie nadużyć gospodarczych
- klauzula wykonalności
- a umowa spółki
Wyszukiwana fraza:
podatek

Nowe zasady rozliczeń PIT za 2016 rok?
Wszystko wskazuje na to, że rozliczenie podatku PIT na nowych zasadach będzie możliwe już w przypadku dochodów uzyskanych w 2016 roku. A to za sprawą planowanej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 2 lutego 2017
Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz, jak sfinansować zakup samochodu
Zakup samochodu firmowego za gotówkę to rozwiązanie archaiczne. Na rynku samochodów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw króluje leasing. Niemal każdy producent samochodów oferuje możliwość zakupu auta na preferencyjnych warunkach. Dziś prześwietlimy ofertę jednego z wiodących producentów – Toyoty – i pokażemy, że wybierając dobrą…
Typ: Artykuł
Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 6 lutego 2018
Na koniec roku trzeba wycenić majątek firmy
Zbliżający się koniec roku oznacza dla wielu przedsiębiorców dodatkowe godziny spędzone w firmie. Do obowiązków przedsiębiorcy związanych z zamknięciem roku należy m.in. sporządzenie spisu z natury, inaczej remanentu czy inwentaryzacji. Spisany majątek trzeba wycenić.
Typ: Artykuł
Kategoria: Zarządzanie
Data utworzenia: 6 grudnia 2013
Ulga na złe długi
Ulga na złe długi jest jedną z ciekawszych ulg w polskim systemie podatkowym. Już sama jej nazwa brzmi dosyć tajemniczo. Warto zatem z bliska przyjrzeć się kiedy możemy zastosować to odliczenie. Odpowiedź odnajdziemy w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (podatku VAT).
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 11 marca 2014
Lewiatan o składaniu deklaracji podatkowych w wersji elektronicznej
Wprowadzenie obowiązku składania określonych deklaracji podatkowych wyłącznie w wersji elektronicznej to dobre rozwiązanie – uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan. Kilka propozycji wymaga jednak zmian, np. sankcja za niezłożenie deklaracji w formie elektronicznej, umożliwienie rozliczania w ten sposób podatku od nieruchomości.
Słowa kluczowe:
deklaracje podatkowe, e-deklaracje, składania określonych deklaracji podatkowych wyłączenie w wersji elektronicznej, składanie deklaracji w formie elektronicznej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 26 marca 2014
Umowa zlecenia, a zajęcie komornicze
Czy komornik może zająć wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia? Na wstępie należy podkreślić, że wynagrodzenie otrzymywane z tytułu umowy zlecenia nie jest wynagrodzeniem w rozumieniu przepisów ustawy – Kodeks pracy. Z racji tego, co do zasady wynagrodzenie pobierane z tytułu umowy zlecenia nie podlega ochronie.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 18 maja 2014
Płaca minimalna wzrośnie już w przyszłym roku
Płaca minimalna w Polsce nie należy do największych w Europie i choć nasz kraj nie jest na samym końcu listy płac, to jednak powodów do dumy też nie mamy – wiele państwa wyprzedza nas w tej kwestii. Rząd zapowiada jednak, że minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe i to już w przyszłym roku. Na jaką kwotę powinniśmy liczyć? Dowiesz…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 maja 2014
Kolejne ułatwienia dla prowadzących działalność gospodarczą
W dniu 10 maja 2014 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej. Głównym celem projektu ustawy jest poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2015 r.
Słowa kluczowe:
badania lekarskie pracownika, dowóz do pracy transportem organizowanym przez pracodawcę, działalność gospodarcza, koszty prowadzenia działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2014
Za 21 złotych możesz bezpieczniej odliczyć VAT
W przypadku gdy przedsiębiorca ma wątpliwości, np. co do rzetelności swojego kontrahenta może sprawdzić jego status jako podatnika VAT. Pozwoli to na bezpieczniejsze odliczenie VATu z otrzymanej faktury. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością poniesienia opłaty w wysokości 21 zł.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 października 2012
Wynagrodzenie zapłacone pełnoletniemu można zaliczyć do kosztów podatkowych
Warunkiem decydującym o możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych prowadzonej działalności gospodarczej, wynagrodzenia wypłacanego dziecku, jest jego pełnoletniość. W przypadku zatrudnienia we własnej firmie małoletniego dziecka, takie wynagrodzenie nie można zaliczyć do kosztów podatkowych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 października 2012
« Poprzednia | 1 … 85 | 86 | 87 | 88 | 89 … 109 | Następna » |