Umowa, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (umowa przedwstępna), powinna określać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. Jeżeli termin, w ciągu którego ma być zawarta umowa przyrzeczona, nie został oznaczony, powinna ona być zawarta w odpowiednim terminie wyznaczonym przez stronę uprawnioną do żądania zawarcia umowy przyrzeczonej. Jeżeli obie strony są uprawnione do żądania zawarcia umowy przyrzeczonej i każda z nich wyznaczyła inny termin, strony wiąże termin wyznaczony przez stronę, która wcześniej złożyła stosowne oświadczenie. Jeżeli w ciągu roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej nie został wyznaczony termin do zawarcia umowy przyrzeczonej, nie można żądać jej zawarcia.
Art. 389 kodeksu cywilnego
- depozyt nieprawidłowy
- wysokość opłaty za czynności jednostek dozoru technicznego
- wniosek o nadanie numeru NIP EU
- NIP europejski
- interpretacja indywidualna
- wniosek o zaprzestanie
- trójmiasto adwokat
- bilboard
- Wniosek do banku o zmniejszenie marży kredytu
- prawo wykroczeń
- sprawozdanie zarządu z działalności spółki
- termin w dniach
- tytuł prawny do lokalu
- droga konieczna
- wzór apelacji
- Odwołanie od decyzji w sprawie ustalenia opłaty za wieczyste użytkowanie
- Wniosek o dopuszczenie dowodu z zeznań świadka
- Wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH
- Odpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym
- Broszura MF - Transakcje wewnątrzwspólnotowe, a podatek VAT-zagadnienia ogólne
umowa

Praktyka absolwencka
Zgodnie z art. 1 ust. 2 Ustawy z dnia 17 lipca 2009r. o praktykach absolwenckich (Dz. U. z 2009r., Nr 127, poz. 1053) praktyka absolwencka ma na celu ułatwienie absolwentom uzyskania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy. Kwestie z tym związane reguluje również Ustawa z 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia…
Sprawy cywilne, gospodarcze, podatkowe
prawo transportowe, Karta Nauczyciela
odszkodowania, windykacje, obsługa firm.
|

Pracujesz za granicą? Sprawdź gdzie powinieneś opłacać składki na ubezpieczenie społeczne
Wykonywanie pracy wiąże się z koniecznością opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, wyjątkiem od tej zasady jest praca w oparciu o umowę o dzieło. W zasadzie pracownik nie musi martwić się tą kwestią, ponieważ składki odprowadzane są za niego przez pracodawcę lub zleceniodawcę – oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły. O ile…
Podstawowe elementy umowy autorskiej
Umowa prawno – autorska należy do umów o charakterze cywilnoprawnym, na podstawie której następuje przeniesienie prawa do konkretnego utworu w rozumieniu Prawa autorskiego. Tak naprawdę polski system prawny przewiduje istnienie dwóch rodzajów praw
Procedura utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najczęściej spotykanych w obrocie prawnym spółek prawa handlowego. Jej powstanie, jak i zasady funkcjonowania normowane są przez odpowiednie przepisy Kodeksu spółek handlowych (dalej zwanego k.s.h.). Spółka z o.o. ma charakter kapitałowy, co oznacza, że jej działanie opiera się przede wszystkim…
Czym jest służebność przesyłu
Służebności określane są mianem najdawniej znanych ograniczeń własności. Należą one do grupy ograniczonych praw rzeczowych obciążających nieruchomości. Służebność stanowi obciążenie cudzej nieruchomości, mając na celu zwiększenie użyteczności innej nieruchomości albo zaspokojenie potrzeb oznaczonej osoby fizycznej (por. E. Gniewek, Prawo…
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest często występującym w obrocie prawnym tworem. Może ją utworzyć jedna albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Z chwilą zawarcia umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji.
Elementy regulaminu pracy
Obowiązek wprowadzenia w zakładzie pracy regulaminu pracy wynika z treści art. 104 § 1 Kodeksu pracy. Regulaminu takiego nie wprowadza jedynie pracodawca, który zatrudnia mniej niż 20 pracowników oraz ten, u którego obowiązuje układ zbiorowy pracy. Regulamin pracy jest źródłem prawa pracy, z którego wynikają prawa i obowiązki stron stosunku pracy…
Jak kształtuje się procedura zmiany umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji?
razie objęcia udziału za cenę wyższą od wartości nominalnej, także wniesienie nadwyżki, czyli tzw. agio; powołanie zarządu; ustanowienie rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej, jeżeli wymaga tego ustawa lub umowa spółki oraz dokonanie wpisu do rejestru
Komu przypadają nowe udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego na podstawie postanowień umowy spółki?
Zagadnienie podwyższenia kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością należy do najbardziej złożonych i kontrowersyjnych treści prawa handlowego. Refleksje zawarte w niniejszym artykule dotykają jednego ze sposobów podwyższenia omawianego kapitału zakładowego. Mianowicie, chodzi o podwyższenie na podstawie dotychczasowych regulacji…
Już dziś możesz zawrzeć umowę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w systemie teleinformatycznym
Nie tak dawno ustawodawca, w ramach nowelizacji Kodeksu spółek handlowych, wprowadził możliwość zawarcia umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przy wykorzystaniu wzorca umowy udostępnianego w systemie teleinformatycznym. Nowa procedura rejestracji spółki ma na celu usprawnienie procesu powstawania podmiotów gospodarczych i polega na wypełnieniu…
« Poprzednia | 1 … 84 | 85 | 86 | 87 | 88 … 170 | Następna » |